Cumhurbaşkanı Karar Verdi 2022 Sonuna Kadar Uzaktan Çalışılacak

Cumhurbaşkanı Karar Verdi 2022 Sonuna Kadar Uzaktan Çalışılacak

Teknoparklar ile Ar-Ge tasarım merkezlerinde çalışan personel Cumhurbaşkanı kararı ile 2022 yılı bitimine kadar uzaktan çalışabilecek .

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa Varank açıklamasında Teknoparklar ile Ar-Ge tasarım merkezlerinde çalışan personel Cumhurbaşkanı kararı ile 2022 yılı bitimine kadar yarı yarıya uzaktan çalışmaya devam edebilecek dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Açıkladı

Bakan Varank Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) 6.Girişimcilik Ödül Töreninde Açıklamalar yaptı. Dijitalleşme ile birlikte emek ve kas yoğunu işlerin daha kolay bir hale gelerek akıl ve Düşünce yoğunluğuna sahip işlerin öneminin arttığını belirtti.

bakan-varank.jpg

Kalkınma İçin Kadın Girişimci Önemi

Bakan Varank Yaptığı açıklama ile 2023 hedefleri arasında kadın girişimcilerin sayılarının iş hayatına katılım oranlarının % 41 çıkartmak olduğunu ve İş hayatında ve sektörel bazda kadın girişimcilerin ekonomiye katkısının çok önemli olduğunu belirtti.

Kadın Girişimciye 1.3 Milyar Destek

Sanayi Bakanı Mustafa Varank 2012 den günümüze kadın Girişimcilere sağladığımız destek tutarı 1.3 Milyar TL aşmış durumdadır. KOSGEB ile Kadın girişimcilerin yanıda olduklarını ve yeni girişimci uygulamalarının güncellendiğini aktardı.

Kadın Girişimcilere Destek Devam Ediyor

Bakan Varank konuşmasının devamında KOSGEB ve Kalkınma Ajanslarımız aracılığı ile Kadın girişimci projelerine desteklerinin sürdüğünü ve bu projelere 101 milyon destek aktarıldığını dile getirdi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum