İşçi, Emekli, Emekçi, Memur Çalışan Milyonlar DİKKAT 1 Aralıkta Başlayacak

İşçi, Emekli, Emekçi, Memur Çalışan Milyonlar DİKKAT 1 Aralıkta Başlayacak

Doğrudan ve dolaylı olarak etkilenen milyonlarca çalışan Emekli Memur Asgari Ücretlinin merakla beklediği görüşmeler 1 Aralıkta Başlayacak.

2021 yılının sonuna yaklaşılırken 2022 yılı ücretleri enflasyon farkları ve Milyonları İlgilendiren Asgari ücret görüşmeleri

Milyonların Gözü 1 Aralık 2021 Görüşmelerinde

Türkiye'de çalışan ve emeklileri doğrudan ilgilendiren memur ve devlet işçilerini ise dolaylı olarak ilgilendiren Asgari Ücret görüşmeleri 1 Aralık 2021 tarihinde yetkili sendikalar ile birlikte 2022 yılı için uygulanacak asgari ücret tespit komisyonu ilk toplantısını 1 Aralıkta gerçekleştirecek.

Hükümetten Asgari Ücret Açıklaması

Milyonlarca Asgari ücretle çalışan vatandaşın yüksek enflasyon karşısında maaşları ve alım gücü azalırken Hükümet Çalışanlarımızı enflasyon karşısında koruyacağız. Çalışan kesimin gelir düzeyini Enflasyon üzerinde yaşanılabilir bir ücret artışı yapacaklarını her fırsatta dile getirmektedirler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Asgari ücret konusunda Cumhurbaşkanına yapılan çalışma ve anketler için sunum gerçekleştirdi.

asgari-ucret-artisi.jpg

Sendika Asgari Ücret Artışına EVET Diyeceğiz

Asgari Ücret görüşmelerinde yetkili sendikalar Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, Asgari ücret görüşmelerinde görüş alışverişi yaptılar Tür-İş Genel Başkanı Ergün Atalay toplumun %90 ve üzerinde memnun edecek bir asgari ücret artışını kabul edeceklerini bunun dışında olan bir ücret artışını kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Sendikaların Asgari Ücret Talepleri

  • Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay Asgari Ücret artışı için herhangi bir rakam dile getirmemiştir.
  • Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı son Açıklamada Asgari ücret için talep edilen bir rakam dile getirmemiştir.
  • Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu “Gerek yoksulluk sınırı, gerek gıda fiyatları artışı, gerekse ekonomik büyüme dikkate alındığında 2022 yılında asgari ücret net 5 bin 200 lira olmalıdır. dedi.


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum