İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları Kurs Katılımcılarını Günlük 106 TL!

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları Kurs Katılımcılarını Günlük 106 TL!

İşsizlere İstihdam Oluşturmak ve Mesleği olmayan veya meslek becerisini geliştirmek isteyenlere İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları Devam Ediyor.

İŞKUR 8 Farklı Şehirde İş garantili kurs başvuruları başladı. İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Kusa katılım sağlayan kişilere Kurs sonunda iş başı yapabileceği iş imkanı sunmaktadır.

İŞKUR MEK Kursu Nedir?

Meslek edindirmek, mesleği olan kişilerin mesleki becerilerini ve tecrübelerini geliştirmek. İstihdamı artırmak amacıyla en az %50 istihdam garantili olarak düzenlenmektedir.

İŞKUR Meslek Edindirme Kursu Katılım Şartları

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak, Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak, Emekli olmamak, Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak.

iskur-mek-8-farkli-sehirde.jpg

Mesleki Eğitim Kursları Katılımcılara Ücret Ödeniyor Mu?

Sanayi sektöründe düzenlenen en az %50 istihdam garantili MEK ücreti 106,34 TL, En az %50 istihdam garantili düzenlenen MEK günlük ücreti 65,44 TL, Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyona Dair Yönetmelik kapsamında engelli ve eski hükümlülere yönelik olarak düzenlenen istihdam garantisiz MEK ücreti günlük 49,08 TL, Engelli ve Eski Hükümlü 65,44 TL, Genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi İŞKUR tarafından kurs süresince karşılanmaktadır.

İŞKUR Kursları Hangi Şehirlerde Düzenleniyor?

İŞKUR tarafından mesleki eğitim kursları Bingöl, Batman, Kilis, Samsun, Adıyaman, Sinop, Afyonkarahisar, Şanlıurfa ve Çorum İllerinde düzenlenmektedir.

Resmi Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.