İŞKUR TYP Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir? Hangi İllerde TYP Var? Haberimizde!

İŞKUR TYP Nedir? Kimler Başvuru Yapabilir? Hangi İllerde TYP Var? Haberimizde!

Toplum Yararına Program Kapsamında İŞKUR 2 Farklı İlde Toplam 325 Personel Alımı Yapılacak. Milli Eğitim Müdürlüklerinde İstihdam Edilecek!

İŞKUR TYP Kapsamında 325 Personel Alınacak. TYP Personeli Nasıl Olunur, Başvuru Nereye Yapılır?

TYP ile MEB'e Bağlı Okullarda İstihdam Olanağı

İŞKUR TYP (Toplum Yararına Destek Programı) kapsamında Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 154 ve Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 171 personel istihdamı sağlanacaktır. Başvurusu uygun görülerek işbaşı yapacak personeller MEB bakım onarım ve temizlik işlerinde çalıştırılacaklardır.

TYP Programı Nedir?

Toplum yararına program (TYP) işsizliğin fazla olduğu yerlerde, özellikle istihdam edilmesi zor olan vatandaşların istihdamı amacıyla yüklenici eliyle toplum yararına yapılacak işlerin gerçekleştirilmesini, işsizliğin azaltılması ile işsiz vatandaşların işgücü piyasasına kazandırılmasını amaçlamaktadır.

kur-typ-325-personel-alimi-2022.jpg

TYP Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

TYP kapsamında 325 kişilik personel çalıştırılmasına yönelik ilana başvurular bugün itibariyle başlamış olup 25 Şubat 2022 tarihinde sona erecektir.

İŞKUR TYP Başvuru Kriterleri Neler, Kimler Başvurabilir?

Toplum Yararına Destek programı kapsamında istihdam edilecek vatandaşların öncelikle istihdamı zor olan işsiz gruplarından oluşması gerekmektedir. Ayrıca 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli ya da malul aylığı almıyor olmaları ve kuruma kayıtlı işsiz olmaları gerekmektedir.

Tokat TYP Başvuru Adresi.

Trabzon TYP Başvuru Adresi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.