Orman Genel Müdürlüğü 338 Memur Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Orman Genel Müdürlüğü 338 Memur Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından alınacağı açıklanan en az lise mezunu 338 memur için başvurular 10 Eylül 2022 tarihinde sona ermişti. Adaylar merakla başvuru sonuçlarını bekliyorlardı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından resmi web sitesinde 338 devlet memur alımı yerleştirme sonuçları açıklandı. İşe detaylar ve sonuçlar.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuru aşağıdaki gibidir;

Genel Müdürlüğümüz taşra birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar'da yer alan ek 2'inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle" 01.09.2022 - 10.09.2022 tarihleri arasında başvuruları alınan 338 (üç yüz otuz sekiz) adet Sözleşmeli Personel alımına ilişkin sonuçlar 2020 yılı Ortaöğretim KPSSP94, Önlisans KPSSP93, Lisans KPSSP3 puan sırası esas alınmak suretiyle başvuruda bulunan adayların tercihleri ve puanları doğrultusunda elde edilmiş olup, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sistemi tarafından yerleştirme işlemi yapılmış ve adaylar sonuçlarını Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecektir.

Asil olarak yerleştirilmeye hak kazanan adayların EK-1' de yer alan tarihlerde aşağıda belirtilen belgelerler ile birlikte Beştepe Mahallesi Söğütözü Caddesi No:8/1 06560- Yenimahalle / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğüne bizzat müracaat etmeleri gerekmektedir.

Adayların son evrak teslim tarihinden sonra yapacakları başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Ayrıca e-mail, posta vb. şekilde gönderilen yerleştirme işlemine esas evraklar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Asil olarak yerleştirilmeye hak kazanan ve atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak personel@ogm.gov.tr adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

Duyuru sayfası.

En düşük KPSS puanları.

Atama tarihleri.

Sonuç sayfası.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.