POMEM 2022 Polis Alımlarında Önemli Değişiklik! Karar Yayımlandı

POMEM 2022 Polis Alımlarında Önemli Değişiklik! Karar Yayımlandı

POMEM 2022 Polis alımlarında adaylarda aranan giriş şartlarında değişiklik yapıldı. Yeni şartları düzenleyen yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Tüm detaylar haberimizde.

Değişiklikle beraber yetki Başkanlığa verildi

Yapılan değişikliğe göre Başvuruların hangi tarihler arasında ve nereye yapılacağı konusu ile başvuru tarihlerinin değiştirilmesi veya süresinin uzatılmasına ilişkin hususların her dönem için Başkanlıkça belirlenmesine karar verildi.

Ön başvurular Online olacak

Yine yapılan değişikliğe göre ön başvurular artık elektronik ortamda yapılacak.

Diğer bir düzenlemeye göre ise Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanacak ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılacaktır.

polis-akademisi.jpg

Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Yönetmeliğinde yapılan değişiklik aşağıdaki gibidir

YÖNETMELİK

İçişleri Bakanlığından:

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ GİRİŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 - 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiş, aynı maddenin ikinci ve üçüncü fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Başvuruların hangi tarihler arasında ve nereye yapılacağı ile başvuru tarihlerinin değiştirilmesi veya süresinin uzatılmasına ilişkin hususlar her dönem için Başkanlıkça belirlenir."

"(2) Adayların ön başvuruları, elektronik ortam üzerinden alınır.

(3) Adayların KPSS taban puanı ve puan türü Bakanlık onayıyla belirlenir. İlan edilen KPSS taban puanına göre yeterli sayıda başvurunun olmadığı durumlarda, taban puanı Bakanlık onayıyla değiştirilebilir. Ön başvurusu alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için bu hüküm uygulanmaz."

MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.