Sağlık Bakanlığı Açıkladı İlk ve Ortaokul Öğrencilerini İlgilendiriyor!

Sağlık Bakanlığı Açıkladı İlk ve Ortaokul Öğrencilerini İlgilendiriyor!

Milli Eğitim Bakanlığından Yeni Genelge Yayımlandı. Temaslı Öğrenci Okula Dönüş Süresi Kısalıyor. Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

Sağlık Bakanlığı, temaslı takibini rehberinde ilk ve ortaokul öğrencilerini ilgilendiren bir değişikliği açıkladı. Değişikliğe göre ilk ve ortaokul öğrencilerinin karantina süresinde değişikliğe gidildi.

Semptom Göstermeyen Öğrenciler Okula Dönecek

Sağlık Bakanlığı salgın takip rehberinin "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon" bölümünü güncelledi. Güncelleme ile henüz aşı olmamış ya da aşısı eksik olan öğrenciler semptom göstermemeleri durumunda test yaptırmadan 10'uncu günde karantinaları sona erecek.

renci-okul.jpg

Testi Negatif Çıkan Öğrenci Karantinayı Beklemeyecek

Okuluna hemen dönmek isteyen öğrenciler için ise bir başka seçenek sunuldu. Buna göre yine semptom göstermeyen öğrenciler karantinalarının bitmesini beklemeyecek.

Öğrencilerin Okula Dönüş Süresi Kısaldı

Karantinalarının 5'inci gününde test yaptırarak negatif olduğu tespit edilen öğrenciler ise karantina süresini beklemeden okullarına dönebilecektir.

Öğrenciler Önceden Kaç Gün Karantinada Kalıyordu?

Milli eğitim Bakanlığı Sınıflarda pozitif öğrenci sayısı 2 olduğunda sınıfın tamamını uzaktan eğitime geçiriyordu ve 10 gün uzaktan eğitim yapılıyordu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.