TBMM Değişiklik Yapıldı Asgari Ücretin Yarısına Kadar Ödeme Yapılacak

TBMM Değişiklik Yapıldı Asgari Ücretin Yarısına Kadar Ödeme Yapılacak

TBMM'de Yapılan Değişiklikle Meslek Lisesi Öğrencileri Asgari ücretin üçte biri oranında maaş alacak. Kalfa olanlar yarım Asgari Ücret Alacak.

Lise Öğrencilerine Asgari Ücret Ödemesi Yapılacak. Meslek lisesi öğrencileri Şu andaa her ay aldıkları Asgari ücretin Üçte biri oranında maaş alıyorlar

TBMM'de Değişiklik Yapıldı

Türkiye de 251 Organize sanayi bölgesinde meslek liselilerin staj ve sonrasında istihdamının sağlanabilmesi için öğrencilere ödenen Asgari ücretin üçte biri oranındaki maaşları artık Devlet tarafından gerçekleştirilecek. Mecliste yasa kabul edildi.

Öğrencilere Asgari Ücretin Yarısı Kadar Maaş

Meslek lisesi öğrencileri Aldıkları Asgari Ücretin üçte biri oranında maaşları Üçüncü seneye kadar kalfa olan öğrencilere Asgari ücretin yarısı kadar maaş alma imkanı sağlanacaktır.

asgari-ucretin-yarisi-odenecek.jpg

Aradığım Elemanı Bulamıyorum Dönemi Sona Erecek

Meslek liseli öğrencilerin sektörde istihdam edilmesi ve Öğrencilerin işsizliğe katılmaması için sektörde aradığım elemanı bulamıyorum sözleri artık son bulacak. Milli Eğitim Bakanlığı Meslek liselerine mesleki eğitim konusunda daha fazla önem vermektedir. Mesleki eğitim alan genç öğrenciler istihdama katılarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Artık Aradığım elemanı bulamıyorum söylemi tarihe karışacak.

Ne İş Olsa Yaparım Sözü Tarihe Karışacak

Organize sanayi bölgelerinde vasıfsız işçi çalıştırmak zorunda kalan işverenler artık Ne İş olsa yaparım yerine Bu İş benim işim diyen kalifiye elamanlar istihdam edecek ve üretim maksimum düzeyde performans sergileyecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.