Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanından Önemli Açıklama

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanından Önemli Açıklama

TİM Başkanı İsmail Gülle Fabrikaların Üretimini arttırdığını açıkladı. Üretim Artışı sonrasında İşçi Bulmakta Zorlanıyoruz. dedi.

TİM Başkanı İsmail Gülle' den önemli açıklama salgın sonrasında İhracat rekorları gelmeye devam edecek.

İşçi Bulmakta Zorlanıyoruz

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Gülle Fabrikaların salgın süreci sonunda üretim artışlarının yaşandığını aktardı. Fabrikalardaki üretim artışı işgücüne olan talep artışına neden olmaktadır. İşgücü talebini karşılayacak işçi bulmakta zorlandıklarını açıkladı.

Konteyner Krizi Çok Yükseldi

TİM Başkanı Gülle lojistikte yaşanan sorunlarla konteyner krizinin maliyet artışı çok yüksek ulaştığını 3 bin dolar civarında olan konteynerların şu anda 15 bin Dolar seviyelerine ulaştığını aktardı. Tüm Bu yaşanan sorunlara rağmen 200 Milyar dolarlık İhracat sınırının aşıldığını ve elimize gelen fırsatları iyi yönetmeliyiz dedi.

ihracatci.jpg

Seneye 250 Milyar Dolar

TİM Başkanı aylık 20 Milyar doları aşan ihracat yaptıklarını aktardı. Talebin yoğun şekilde devam ettiğini talebin bu şekilde devam etmesi durumunda önümüzdeki yıl 250 milyar doları aşan 300 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmanın mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Enflasyon Perakendeyi Zorluyor

BMD Başkanı katıldığı etkinlikte perakende sektörünün en önemli sorunları ham madde maliyetlerindeki artış küresel enflasyonu etkilediğini 2020 perakende sektörü son üç ayı ciro oranlarının çok yüksek olduğunu fakat sektörün borçluluk oranlarının çok yüksek olduğunu aktardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.