TÜRMOB 2022/2 Dönemi Sınav Duyurusu Resmi Gazete’de Açıklandı

TÜRMOB 2022/2 Dönemi Sınav Duyurusu Resmi Gazete’de Açıklandı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odaları Birliğince (TÜRMOB) tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda SMM 2022/2 Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavları yapılacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre SMM 2022/2 Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavları yapılacaktır. Başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde.

SMM 2022/2 sınavı için başvuru zamanı ve başvuru şekli
Başvurular; İlk kez katılacaklar için başvuru tarihleri 5 – 31 Mayıs 2022, Tekrar katılacaklar için 1 – 20 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden online olarak ön başvurusunu yaptıktan sonra başvuru belgeleri ile kayıtlı olduğu SMMM Odasına yapacaklardır.

Sınava başvuru için gerekli şartlar nelerdir

Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan Lisans mezunu olmakla beraber belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olmak.

Stajını, Yeminli Mali Müşavir veya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin yanında ve / veya onların denetim ve gözetiminde tamamlamış olmak, Kanunun 6.maddesinde staj süresinden sayılan hizmetleri bulunanlar için bu hizmetlerini stajdan saydırmış olmak.

Kanunun 4'ncü maddesindeki genel ve 5'nci maddesindeki özel şartları taşımaları yanında 45'nci madde ve 48'nci maddenin ikinci fıkrasının (c), (e) bentleri ile 49 uncu maddesinde belirtilen durumların bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.