Devlet Demiryolları KPSS 60 puanla 81 il başvuru daimi işçi alımı

Devlet Demiryolları KPSS 60 puanla 81 il başvuru daimi işçi alımı

Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından İŞKUR resmi internet sayfasında yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile işçi alımı yapılacağı açıklanmıştır. Personel alımında adayları için KPSS 60 puan şartı vardır.

İŞKUR resmi web sitesinde yayınlanan ilanına göre Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinde istihdam edilmek üzere 4 daimi işçi alınacaktır. 2 farklı unvanda istihdam edilecek personeller için ikamet şartı bulunmamaktadır. Adaylar 81 ilden başvuru yapabilecektir.

Devlet Demiryolları (TCDD) personel alımı için başvuru şekli ve süresi.

Adaylar başvurularını 3 Ekim 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden elektronik hizmet noktalarından şahsen ve Alo 170 hattını arayarak telefonla yapacaklardır.

Uzakyol birinci zabiti alımı için (2 kişi) İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Erkek olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla Liman Cüzdanı (Gemiadamı cüzdanı), Gemiadamı (Uzakyol Birinci Zabiti) Yeterlilik Belgesi, STCW Belgeleri, GOC veya ROC Yeterlilik Belgesi ve Gemiadamları Sağlık Yoklama Belgelerine sahip olmak.

Uzakyol başmühendisi/Başmakinisti alımı için (2 kişi) İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Erkek olmak ve askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla Liman Cüzdanı (Gemiadamı cüzdanı), Gemiadamı (Uzakyol Birinci Zabiti) Yeterlilik Belgesi, STCW Belgeleri, GOC veya ROC Yeterlilik Belgesi ve Gemiadamları Sağlık Yoklama Belgelerine sahip olmak.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 00007055118 ve 00007055576’dır.

Tüm ilanlar için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.