KPSS Şartı ve Yaş Sınırı Yok: 250 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

KPSS Şartı ve Yaş Sınırı Yok: 250 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Toplum Yararına Program kapsamında kaymakamlıklarda görevlendirilmek üzere 250 personel alımı yapılacak. Alım yapılacak personeller İŞKUR tarafından ücretler ve belirli hakları finanse edilecek.

İŞKUR aracılığıyla Toplum Yararına Program Kapsamında belirli süreli 250 personel istihdam edilecek. İstihdam edilecek personeller kaymakamlık bünyelerinde görevlendirilirken, personel ücretleri ve belirli hakları İŞKUR tarafından finanse edilmek üzere alımlar yapılacak. Buna göre alım yapılacak personeller hakkında başvuru şartlarına ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Toplum Yararına Program Kapsamında 250 Personel Alım Başvuru Tarihleri

Kaymakamlık bünyesinde görevlendirilmek üzere alım yapılacak 250 personel, Türkiye İş Kurumu Tarafından finanse edilecek. Alım yapılacak personellerin iş başvurularını en geç 07 Nisan 2024 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Toplum Yararına Program İŞKUR Başvuru Belgeleri

İŞKUR tarafından finanse edilecek Toplum Yararına Program kapsamında alınacak olan personeller, tam zamanlı ve belirli süreli olmak üzere görevlendirilirken alınacak personellerden herhangi bir belge talep edilmeyecektir. Bu nedenle bu iş alanlarına başvuru yapacak adayların başvuru tarihleri bitmeden önce başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

250 Toplum Yararına Personel Başvurusu

Kaymakamlıklarda görevlendirilmek üzere tam zamanlı ve belirli süreli görevlendirilecek 250 Toplum Yararına Program personelleri için başvuru yapacak olan adayların ikamet ettikleri ilde bulunan İŞKUR hizmet binalarına giderek bireysel olarak başvurularını yapabilirler. Ancak bireysel olarak başvuru yapamayacak seviyede olan bireyler İŞKUR telefon numarası olan ALO 170 numarası üzerinden ya da İŞKUR resmi web sitesi üzerinden kullanıcı bilgilerini girerek başvurularını yapabilirler. Kaydı bulunmayan bireylerin E-devlet sitesi aracılığıyla İŞKUR resmi web sitesine girerek başvurularını tamamlayabilirler.

Toplum Yararına Program Personellerin Kontenjanları

Kaymakamlıklarda görevlendirilmek üzere alım yapılacak 250 Toplum Yararına Program kapsamındaki personellerin kontenjan bilgileri şu şekildedir;

  • 25 Personel Kemah Kaymakamlığı Hizmet Birliği 319377
  • 40 Köylere Hizmet Götürme Birliği 319378
  • 40 Çayırlı Kaymakamlığı Erzincan 319379
  • 10 Kemaliye Kaymakamlığı Toplum Yararına Program Bürosu 319 380
  • 25 Erzincan Otlukbeli Kaymakamlığı 319476
  • 40 Refahiye Köylere Hizmet Götürme Birliği 319 477

Alım yapılacak personeller başvurularını 07 Nisan 2024 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.