Sağlık Bakanlığı 10 Unvanda 10.900 İşçi Alımı Başvuru Bugün Son

Sağlık Bakanlığı 10 Unvanda 10.900 İşçi Alımı Başvuru Bugün Son

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR resmi web sayfasında yayınlanan ilanlarda 40 yaş sınır 10 unvanda 10 bin 900 işçi alımı yapılacağı açıklanmıştı. En az İlkokul mezunu personel alımında başvurular bugün sona eriyor.

İŞKUR resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere en az ilkokul mezunu kadrolu 10 bin 900 işçi alınacaktır. En az ilkokul mezunu olmak üzere alınacak personeller için detaylar ve şartlar ve haberimizdedir.

Sağlık Bakanlığı personel alımında başvuru son günü ve başvuru şekli.

Başvurular bugün (27 Mart 2023) sona ermektedir. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden online olarak yapacaklardır.

Sağlık Bakanlığı personel alımına kadro ve sayı dağılımı.

4958 Temizlik Görevlisi, 3386 Güvenlik Görevlisi, 279 Elektrikçi, 258 Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, 130 Marangoz, 277 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, 150 Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, 195 İnşaat Boyacısı/Boyacı, 747 Hastane Klinik Destek Elemanı ve 520 Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak,

22 Mart 1983 ve sonrasında doğmuş olmak (18 – 40 yaş arasında olmak),

Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmamak,

Arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak,

Temizlik Görevlisi kadrosu için en az ilkokul (Yetişkinler II. Kademe eğitimi başarı belgesine sahip olanlar dahil) mezunu olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için En az Lise mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Engelli veya Eski Hükümlü olmamak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

Elektrikçi, Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Marangoz, Sıhhi Tesisatçı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, İnşaat Boyacısı/Boyacı, Klinik Destek Elemanı ve Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi kadroları için Kılavuzda yer alan ilgili bölümlerden en az Lise mezunu olmak.

Başvuru ekranı.

Tüm ilanlar için tıklayın.

DEVLET PERSONEL ALIMI Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum