Kadın ve Erkek 50 Subay Alımı Kimler Başvurabilir? Başvuru Ekranı

Kadın ve Erkek 50 Subay Alımı Kimler Başvurabilir? Başvuru Ekranı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yayımlanan ilanda için kadın/erkek 50 muvazzaf subay alımına kimler başvurabilir. Başvuru ekranı.

Kamu İlan resmi web sayfasında yayınlanan ilana göre Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde görevlendirilmek üzere Kadın ve Erkek toplam 50 Muvazzaf Subay alınacaktır. Detaylar haberimizde.

subay.jpg

Hangi komutanlık kaç personel almaktadır

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 28 Erkek 2 Kadın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın, Hava Kuvvetleri Komutanlığı 8 Erkek 2 Kadın olmak üzere toplam 50 subay alınacaktır.

Adaylar için başvuru şekli ve başvuru zamanı

Başvurular 20 Mart 2022 tarihi saat:23:59’a kadar e-devlet üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Subay alımında başvuru için aranan şartlar

Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Lisans mezunları için 27, Lisansüstü eğitim mezunu olanlar için 32 yaşından gün almamış olmak, Erkek adaylar için yedek subay olma koşullarını taşımak, Subay olmak için 926 sayılı TSK Personel Kanunu’ndaki şartları taşımak, TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik bünyesinde muvazzaf/sözleşmeli subay veya astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya bunların adayı olarak daha önce istihdam edilmemiş olmak, Askeri Okullar ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı okullardan herhangi bir sebeple çıkmamış veya çıkarılmamış olmak, Diğer okullardan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmak ve ortaöğretim kurumlarında örgün öğretim dışına çıkartma cezası almamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.