Millî Savunma Bakanlığı 25,000 Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Millî Savunma Bakanlığı 25,000 Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, eksik kadrolarda görevlendirmek üzere 2024-2 Uzman erbaş alım kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan uzman erbaş alım kılavuzuna göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı 25,000 uzman erbaş alımı yapılacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024 yılının 2. Dönem uzman erbaş alım ilanları yayımlandı. 03,06,2024 tarihinde yayımlanan ilana göre toplamda 25,000 uzman erbaş alımı yapılacak. Uzman erbaş alımları için gerekli başvuru şartlarına ve başvuru detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 25,000 Uzman Erbaş Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri komutanlığında görevlendirmek üzere eksik kadrolar olan Tank, topçu, piyade, istikam, hava savunma, ulaştırma, muharebe, ikmal, bakım, veteriner ve sıhhiye kadrolarında görevlendirmek için toplamda 25,000 uzman erbaş alımı yapılacak.

Uzman Erbaş Alımına Kim Başvuru Yapabilir?

Milli savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri komutanlığı eksik kadrolarda görevlendirilmek üzere alım yapılacak boş kadrolar için gerçekleştirilecek uzman erbaş alımları için adaylardan istenen başvuru şartları şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Erkek olmak
 • 01 Ocak 1997 yılından sonra doğmuş olmak yani 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 27 yaşını tamamlamamış olmak
 • Askerliğini yapmış ya da halen askerlik yapıyor olmak

Uzman onbaşı alımları için;

 • İlk öğretim, orta okul ya da yurt dışında eğitim gören öğrencilerin diploma denkliklerinin olması gerekiyor

Uzman Çavuş adayları için;

 • En az lise ve dengi okul mezunu ya da yurt dışında eğitim gören öğrencilerin diploma denkliğinin olması gerekmektedir.

Askerliğini yapmış adayların;

 • Başvuru tarihinin ilk gününden itibaren terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması (03 Haziran 2019 tarihinden ve sonrasında terhis olması)

Askerlik hizmetine devam eden adaylar için;

 • Askerlik hizmetini yapmaya devam ettiği birlikte Uzman erbaş yönetmeliği ile hazırlanan ve EK-2’de bulunan “Uzman erbaş olacaklar için nitelik belgesi” olumlu olarak almak gerekmektedir.

Sözleşmeli Erbaş ve Er Alımları Başvuruları

 • Kara kuvvetleri komutanlığı bünyesinde görev yapması
 • Başvuru tarihi baz alınarak minimum 3 yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içinde olması
 • 01 Ocak 1995 ve sonrasında doğması (01 Ocak 2024 tarihi itibariyle 29 yaşını tamamlamamış olması
 • Sözleşme dönemi içinde başvuruları uygun olarak kabul edilen adaylar uzman erbaş temel eğitim için sev edilene dek sözleşmeli er-erbaş görevine devam etmesi ve EK-2’de bulunan “Uzman erbaş olacaklar için nitelik belgesi” olumlu olarak uzman erbaş olur ibrazının yer alması gerekmektedir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024 2. Dönem Uzman Erbaş Alımları

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki kadrolar için başvuru yapacak adayların başvurularının 03 Haziran 2024 tarihi ile 30 Haziran 2024 tarihi arasında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin internet sitesi üzerinden E-devlet kapısından online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum