MSB Lise Mezunu Subay-Astsubay Alımı Duyurusu Yayımlandı! 2023 MSÜ

MSB Lise Mezunu Subay-Astsubay Alımı Duyurusu Yayımlandı! 2023 MSÜ

Milli Savunma Bakanlığı MSB tarafından 2023 MSÜ kapsamında tüm Harp Okulları ile Astsubay MYO’lar için lise mezunu subay-astsubay alımı duyurusu yayımlandı. İşte detaylar.

Milli savunma Bakanlığı’nda başvuru tercih işlemleri duyurusu geldi. 2023 Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Tercih İşlemleri Duyurusu kapsamında adaylar için işlemler başladı. İşte gerekli tüm ayrıntılar.

2023 MSÜ tercih tarihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 2 Nisan 2023 tarihinde icra edilen 2023 Milli Savunma Üniversitesi MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına katılan ve 2023 YKS başvurusu bulunan adaylar tercih yapabilecektir. Adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 3-25 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir.

Harp Okulları için Subay alımı tercihleri

Kara Harp Okulu Sayısal (KHO-Sayısal), Kara Harp Okulu Eşit Ağırlık (KHO-Eşit Ağırlık), Kara Harp Okulu Sözel (KHO-Sözel), Deniz Harp Okulu (DHO), Hava Harp Okulu (HHO), Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Harp Okulu (SG-DHO). Kara Harp Okulu için erkek, diğerleri için kadın ve erkek öğrenci alınacaktır.

Astsubay Meslek Yüksekokulları için Astsubay alımı tercihleri

Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu (Kara Asb. MYO), Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (Deniz Asb. MYO), Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu (Hava Asb. MYO), Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Asb. MYO (SG-Deniz Asb. MYO), Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando Asb. MYO) tercihi yapabilecektir. Tüm Astsubay MYO’lar için yalnızca erkek öğrenci alınacaktır.

2023 MSÜ tercih duyuru tam metni: https://devletpersonelalimi.com/d/file/2023-milli-savunma-universitesi-harp-okullari-ve-astsubay-tercih-duyurusu-compressed.pdf

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.