Adalet Bakanlığı 172 Personel Alımı Kontenjan ve Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı 172 Personel Alımı Kontenjan ve Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığınca yayımlanan ilanda Ceza ve Tevkifevleri’nde görevlendirmek üzere farklı unvanlarda 172 personel alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri’nde istihdam edilmek üzere 172 personel alınacaktır. Başvurular başladı kadro ve başvuru şartları nelerdir.

Ceza ve Tevkifevleri’nde personel alımı için başvuru ne zaman sona eriyor ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 31 Ocak 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

personellll.jpg

İdare Memuru Öğrencisi alımında aranan nitelikler (150 kişi)

Türk Vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş olmak, 6 Eylül 1985 ve sonrasında doğmuş olmak, Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

22 Gemi Adamı ve Teknisyen kadrosuna başvuru şartları

Türk Vatandaşı olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş olmak, 1 Ocak 1985 ve sonrasında doğmuş olmak, Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Teknisyen kadroları için; En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak.

Sınırlı Kaptan ve Sınırlı Vardiya Zabiti kadroları için; En az Sınırlı Kaptan ehliyetine sahip olmak, En az GMDSS Tahditli Telsiz Operatörü (ROC) yeterlik belgesine sahip olmak, En az temel STCW belgelerine sahip olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Usta Gemici kadrosu için; En az Usta Gemici ehliyetine sahip olmak, En az temel STCW belgelerine sahip olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.