Kültür Bakanlığı KPSS 55 İle 206 Memur Alımı Şartlar Kontenjanlar

Kültür Bakanlığı KPSS 55 İle 206 Memur Alımı Şartlar Kontenjanlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kamu İlan resmi web sitesinde yayımlanan ilanlara göre KPSS 55 puanla en az lise mezunu 5 unvanda ikamet yok 206 Devlet Memuru alımı açıklanmıştı.

Kamu İlan resmi web sitesinde yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 5 unvanda ikamet şartsız 206 Devlet Memuru alımı için başvurular başladı. Şartlar ve kontenjanlar nelerdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımında başvuru son günü ve şekli

Başvurular 25 Nisan 2022 tarihinde sona eriyor. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Personel alımında aranan ortak şartlar nelerdir

657 sayılı kanunun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

Avukat kadrosu için (6 kişi) Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak, 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Çocuk Gelişimci kadrosu için (4 kişi) İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için (127 kişi) 92 kişi için Önlisans, 35 kişi için Lise mezunu olmak, Erkek olmak (15 kişi için kadın olmak), 2020 KPSS sınavından KPSSP93/KPSS94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmamak, Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Arkeolog kadrosu için (40 kişi) İlgili bölümlerden veya programlardan Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Müze Araştırmacısı kadrosu için (24 kişi) Sanat Tarihi bölümünden/programından Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Müze Araştırmacısı kadrosu için (5 kişi) İlgili bölümünden/programından Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.