Kültür Bakanlığı KPSS 55 Puanla 206 Devlet Memur Alımı Yarın Başlıyor

Kültür Bakanlığı KPSS 55 Puanla 206 Devlet Memur Alımı Yarın Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kamu İlan resmi internet sayfasında yayımlanan ilanlara göre en az lise mezunu KPSS 55 puanla 5 unvanda ikamet yok 206 Devlet Memuru alımı açıklanmıştı.

Kamu İlan resmi web sitesinde yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 unvanda en az lise mezunu ikamet şartsız 206 Devlet Memuru alımı için başvurular yarın başlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Başvurular yarın 11 Nisan 2022 tarihinde başlayacak olup 25 Nisan 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı işe alım kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Türk vatandaşı olmak.

Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Avukat alımı için (6 personel) Hukuk Fakültesi Lisans mezunu olmak, 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak.

Çocuk Gelişimci alımı içi (4 personel) İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 2020 KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için (127 personel) 92 kişi için Önlisans, 35 kişi için Lise mezunu olmak, Erkek olmak (15 kişi için kadın olmak), 2020 KPSS sınavından KPSSP93/KPSS94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmamak, Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Arkeolog alımı için (40 personel) İlgili bölümlerinden veya programlarından Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Müze Araştırmacısı alımı için (24 personel) Sanat Tarihi bölümünden/programından Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Müze Araştırmacısı alımı için (5 personel) İlgili bölümünden/programından Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.