Lise-Önlisans-Lisans 81 İl Başvuru 61 Personel Alımı Şartlar

Lise-Önlisans-Lisans 81 İl Başvuru 61 Personel Alımı Şartlar

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından kamu ilan resmi web sitesinde yayınlanan ilanda 61 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Adaylarda ikamet şartı istenmiyor. Adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

Kamu ilan resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 61 personel alınacaktır. Personeller sözleşmeli kadroda 5 farklı unvanda görev yapacaklardır.

Türk Standartları Enstitüsü personel alımında başvuru ne zaman başlıyor ve başvuru şekli.

Başvurular 28 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olup 12 Ekim 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) personel alımında kadro ve sayı dağılımı.

32 Mühendis, 2 Tekniker, 8 Memur, 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 18 Odacı (Hizmetli) alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir.

2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, 657 sayılı kanunun 48 maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

Mühendis kadrosu için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, Son müracaat tarihi itibarıyla son 5 yıl içerisinde yapılan YDS/e-YDS sınavlarından en az C seviyesi puana (en az 70 ve üzeri puan) veya ÖSYM tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak.

Memur kadrolarında 1 kişi için İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 7 kişi için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak

Tekniker kadrosu için İlgili bölümlerden önlisans mezun olmak.

Güvenlik kadrosu alımı için İlgili bölümlerden önlisans mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (Silahlı) sahip olmak, Erkeklerde 170 cm kadınlarda 160 cm den kısa boylu olmamak ve boy ile kilo arasındaki farkın 13'ten fazla 17'den az olmaması.

Odacı (Hizmetli) kadrosu için Lise mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.