Adalet Bakanlığı Yeni Devlet Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Adalet Bakanlığı Yeni Devlet Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Adalet Bakanlığı yeni memur alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Adalet devlet personel alımı başvuru süreci ve gerekli tüm detayları bu haberde bulabilirsiniz. İşte Adalet personel atama başvuru süreci ve tüm detaylar.

Devlet Personel Alımı başvuruları kapsamında Adalet Bakanlığı yeni başvuru kılavuzu yayımlandı. Adalet Bakanlığı sözleşmeli mütercim alım ilanı bugün itibarıyla açıklandı. Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre 3 İngilizce, 1 Fransızca ve 1 Almanca dilinde mütercim alımı süreci yapılacak. İşte başvurular ve tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı memur alımı genel şartları

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, ÖSYM tarafından yapılan yabancı dil sınavında YDS başvuru yapılan pozisyona ilişkin (A) düzeyinde puana sahip olması, 2020 KPSSP3 puan türünden ilan edilen pozisyonun 10 katı aday arasına girecek yeterlikte puana sahip olması gerekiyor.

Memur alımı mezuniyet şartları ve başvuru belgeleri

Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim lisans programları ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor. İşte başvurularda gerekli belgeler:

Fotoğraflı detaylı özgeçmiş, Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan, Denklik gösterir belge, Yabancı dil bilgisi seviyesini gösteren belge, belgelerin pdf ya da jpeg formatında yüklenmesi gerekmektedir.

Kamu personel alımı başvuru süreci

Adaylar başvurularını 29 Nisan 2022 tarihi itibarıyla yarın online olarak yapabilirle. Başvuru ekranına aşağıdaki bağlantılardan hemen erişim sağlayabilirsiniz. İşte gerekli başvuru ekranı ve başvuru kılavuzuna dair detaylar.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.