Adli Yargı Mahkemesi En Az İlkokul Personel Alımı KPSS Şartı Yok

Adli Yargı Mahkemesi En Az İlkokul Personel Alımı KPSS Şartı Yok

Adli Yargı Mahkemesi tarafından ilan gov tr resmi internet sitesinde yayınlanan ilanda en az ilkokul mezunu personel alınacağı açıklanmıştır. Personel alımında adaylar için üst yaş ve KPSS şartı yoktur.

İlan gov tr resmi web sayfasında yayınlanan ilana göre Amasya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu bünyesinde istihdam edilmek üzere tercümen bilirkişi personel alınacaktır. Adaylar için en az ilkokul mezunu olma şartı vardır.

Amasya Adalet Komisyonu personel alımı için başvuru süresi ve başvuru şekli.

Adaylar başvurularını 31 Ekim 2022 tarihine kadar Osmaniye Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı'na başvurmaları veya mahalli Amasya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Tercüman Bilirkişi kadrosuna başvuru için adaylarda aranan nitelikler nelerdir.

Türk vatandaşı olmak, Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak, En az İlkokul mezunu olmak, Başvuru tarihinde 18 yaşım tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak, Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olmak, Komisyonun yargı çevresinde oturmak veya mesleki faaliyetini icra etmek, Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmamak

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.