Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 6 Bin Yeni Personel Alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 6 Bin Yeni Personel Alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yeni 6 Bin Personel Alımı. 1500 ASDEP personeli ve 4500 Meslek Uzmanı ve İdari Personel Alımı Yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçe görüşmelerinde açıklama yapan Aile Bakanı Derya Yanık Bakanlığımız 2022 yılında da Personel Alımı Gerçekleştirecek dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıkladı 2022 Personel Alımı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde Bakan Yanık Bakanlık faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bakanlığın 2022 personel alımı sayısını da açıkladı.

Bakanlık 6 Bin Yeni Personel Alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Bakanlığının 2022 yılı personel alımı kapsamında 6 Bin yeni personel alacaklarını açıkladı.

aile-bakanligi.jpg

Bakan 2022 Yılında 1500 ASDEP Personel Alınacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık 6Bin personel alımının 1500 kadrosunun ASDEP personeline ayırıldığını geriye kalan personellerin ise meslek uzmanı ve idari personellerden oluşacağını açıkladı.

ASDEP Personel Alımı Nedir?

ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. ASDEP ile nihai olarak, yaşam koşullarının iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.