Bankacılık Kurumu 81 İl Başvuru 20 Devlet Memuru Alımı Yarın Son

Bankacılık Kurumu 81 İl Başvuru 20 Devlet Memuru Alımı Yarın Son

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından Kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda genel başvuru ile ikamet şartsız yüksek maaşla toplam 20 Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bünyesinde istihdam edilmek üzere ikamet şartı olmadan 81 şehirden başvuru ile yüksek maaşlı 20 Bankacılık Uzman Yardımcısı Devlet Memuru alımı için başvurular yarın sona eriyor.

BDDK başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular yarın (16 Mayıs 2022) sona ermektedir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapacaklardır.

Bankacılık Uzman Yardımcısı kadrosu için adaylarda aranan nitelikler

Türk vatandaşı olmak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak.

2020 – 2021 yılları KPSSS sınavından ilgili puan türlerinden en az 75 puan almış olmak.

2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre müflis olmaması, konkordato ilan etmemiş olması, uzlaşma suretiyle yeniden yapılandırma başvurusunun tasdik edilmiş olmaması ya da hakkında iflasın ertelenmesi kararı verilmemiş olması.

5411 sayılı Kanunun 71’inci maddesi uygulanan bankalarda veya bu Kanunun yürürlüğe girmesinden önce TMSF’ye devredilmiş olan bankalarda nitelikli paya sahip olmaması veya kontrolü elinde bulundurmamak.

Tasfiyeye tabi tutulan bankerler ile iradi tasfiye haricinde tasfiyeye tabi tutulan finansal kuruluşlarda, faaliyet izni kaldırılan kalkınma ve yatırım bankalarında, ortaklarının temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetimi Fona intikal eden veya bankacılık yapma ve mevduat ve katılım fonu kabul etme izin ve yetkileri kaldırılan kredi kuruluşlarında, Fona intikalinden veya bankacılık yapma ve mevduat ve katılım fonu kabul etme izin ve yetkileri kaldırılmadan önce nitelikli paya sahip olmaması veya kontrolü elinde bulundurmamak.

Arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmamak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.