Dicle Üniversitesi KPSS 60 Puanla 2 Unvanda Personel Alımı Sınav Yok

Dicle Üniversitesi KPSS 60 Puanla 2 Unvanda Personel Alımı Sınav Yok

Dicle Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu ikamet şartsız 2 unvanda personel alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Diyarbakır ili Dicle Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek ürere en az lise mezunu sınavsız ikamet şartsız KPSS 60 puanla 2 unvanda toplam 5 personel alınacaktır.

temizlik.jpg

Dicle Üniversitesi personel alımında başvuru zamanı ve başvuru şekli

Adaylar için Başvurular 28 Mart 2022 tarihine kadar kurum internet sayfası üzerinden elektronik olarak yapılacaktır.

Dicle Üniversitesi personel sayı ve unvanları

4 Temizlik Görevlisi ve 1 Mühendis alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

Temizlik Görevlisi alımında Lise mezunu olmak, Erkek olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, MEB onaylı Hijyen belgesine sahip olmak, 1 personel için ayrıca MEB onaylı Kat Hizmetleri Personeli Geliştirme ve Uyum Sertifikasına sahip olmak.

Mühendis alımı için Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Lisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda (başvuru tarihi itibarıyla) en az 2 yıl tecrübeye sahip olduğunu belgelemek.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.