Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSSS ve ikamet şartsız 5 personel alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla KPSS ve ikamet şartı olmadan 5 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

Adaylar başvurularını 28 Mart - 8 Nisan 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

bilisim-2.jpg

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı hangi unvanda kaç personel alıyor

2 Sistem Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı, 1 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak başvuru nitelikleri

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği, Bunların dışında dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak, Alanında deneyimli olmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel en az 2 (iki) programlama dili bilmek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Kılavuzda yer alan diğer teknik nitelikleri taşımak.

KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanları 70 olarak hesaplanacaktır. Yabancı dil puanı belgesi ibraz etmeyen adayların ise yabancı dil puanları (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.