Fırat Üniversitesi 81 İl Başvuru En Az Lise 34 Devlet Memuru Alımı

Fırat Üniversitesi 81 İl Başvuru En Az Lise 34 Devlet Memuru Alımı

Fırat Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az lise mezunu olanlardan KPSS taban puan şartı olmadan 81 il başvuru ile 5 unvanda toplamda 34 Devlet Memuru alımı yapılacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS taban puan yok 81 şehir başvuru ile 5 unvanda toplamda 34 Devlet Memuru alınacaktır.

Fırat Üniversitesi personel alımında başvuru süresi ve şekli

Adaylar başvurularını 6 Haziran 2022 tarihine kadar kurum internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Fırat Üniversitesi hangi unvanda kaç personel alıyor

6 Hemşire, 1 Psikolog, 5 Sağlık Teknikeri, 15 Temizlik Görevlisi, 5 Hasta Bakımı ve Temizlik Elemanı ve 2 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum bulunmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve ilgili puan türlerinden puan almış olmak.

Hemşire alımı için Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak.

Psikolog alımı için Psikoloji lisans programından mezun olmak.

Sağlık Teknikeri alımı İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Vardiyalı çalışabilecek olmak.

Hasta Bakım ve Temizlik Görevlisi alımı için Liselerin hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı veya sağlık bakım teknisyenliği dallarının birinden mezun olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Vardiyalı çalışabilecek olmak, -Belgelendirmek kaydıyla Hastanelerin hasta bakımı ve temizliği hizmetleri alanında en az 1 (bir) yıl deneyimi bulunmak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak, Erkekler için en az 170 cm, kadınlar için en az 165 cm üzerinde boya sahip olmak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 dan az / fazla olmamak, Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, İhtiyaç halinde Üniversitemiz merkez ve ilçe yerleşkelerinde iç ve dış mekanlarda vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.