Göç İdaresi Yüksek Maaşla Devlet Personel Alımı Başvuru Yarın Son

Göç İdaresi Yüksek Maaşla Devlet Personel Alımı Başvuru Yarın Son

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 81 şehir başvuru ile ikamet şartsız yüksek maaşla KPSS şartı olmadan 4 unvanda Devlet Personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuru ile yüksek maaşlı KPSS ve ikamet şartsız 4 unvanda 4 Sözleşmeli Bilişim Personeli Devlet Personel alımı için başvuru yarın sona eriyor.

Göç İdaresi personel alımında başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular yarın (1 Mayıs 2022) sona eriyor. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer internet adresinden Online olarak yapacaklardır.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi personel dağılımı

1 Kıdemli Net Uzmanı, 1 .Net Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı ve 1 Ağ Uzmanı alınacaktır.

Sözleşmeli Bilişim Personeli alımında adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir

İlgili mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 8 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Kıdemli Net Uzmanı ve Net Uzmanı için bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

KPSS puanının %70 (KPSS puanı olmayan/belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 kabul edilir) ile yabancı dil puanının %30 (Yabancı dil puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin puanı 0 kabul edilir) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla 10 aday yazılı sınava çağırılacaktır.

Kılavuzda yer alan diğer özel niteliklere sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.