Hastaneye En Az Lise Mezunu Sınavsız 61 Devlet Memur Alımı Başladı

Hastaneye En Az Lise Mezunu Sınavsız 61 Devlet Memur Alımı Başladı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS taban puan şartsız ve sınavsız en az lise mezunu 5 unvanda 61 Devlet Personel alınacağı açıklanmıştı. Başvurular başladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Sağlık Bilimleri Üniversitesinin İstanbul Hamidiye Külliyesinde ve Ankara Gülhane Külliyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 5 unvanda 61 personel alınacaktır. Personel alımında sınav, ikamet ve KPSS taban puan şartı istenmiyor.

Üniversite Hastanesi personel alımında başvuru zamanı ve şekli

Başvurular 22 Nisan 2022 tarihinde sona ermektedir. Adaylar başvurularını üniversitenin internet sayfasında yer alan Başvuru Talep Formunu bilgisayar ortamında doldurup çıktısını alarak ve istenen belgeleri ekleyerek Hamidiye Külliyesi, Tıbbiye Cad. No: 38 Selimiye, Üsküdar, İstanbul veya Ankara Gülhane Külliyesi Emrah Mahallesi Etlik/Keçiören/Ankara adresine şahsen yapacaklardır.

Personel alımında aranan ortak başvuru şartları

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünden puan almış olmak.

Güvenlik Görevlisi alımında aranan nitelikler (11 kişi)

4 kişi için Lise, 7 kişi için Önlisans mezunu olmak, Erkek olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak ve Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri (Sertifika vb) taşımak.

Temizlik Görevlisi alımında aranan şartlar (26 kişi)

4 kişi için Lise, 22 kişi için Önlisans mezunu olmak, Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri (Sertifika vb) taşımak.

Büro Personeli alımında aranan şartlar (19 kişi)

15 kişi için Lisans, 4 kişi için Önlisans mezunu olmak, Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri (Sertifika vb) taşımak.

Tekniker alımında aranan başvuru kriterleri (3 kişi)

Önlisans ilgili bölümlerden mezun olmak ve Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri (Sertifika vb) taşımak.

Teknisyen alımında aranan başvuru kriterleri (2 kişi)

Liselerin ilgili bölümlerden mezun olmak ve Kılavuzda yer alan diğer özel nitelikleri (Sertifika vb) taşımak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.