Hatay Üniversitesi KPSS 50 Puan 83 Devlet Personel Alımı Devam Ediyor

Hatay Üniversitesi KPSS 50 Puan 83 Devlet Personel Alımı Devam Ediyor

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS 50 puanla genel başvuru en az lise mezunu ikamet şartı ve sınav olmadan 9 unvanda 83 Devlet Personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Hatay ili Mustafa Kemal Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere ikamet şartsız en az lise mezunu sınav yapılmadan KPSS 50 puanla 9 unvanda toplam 83 Devlet Personeli alımında başvuru devam ediyor.

Hatay Üniversitesi personel alımında başvuru şekli ve süresi

Başvurular 28 Nisan 2022 tarihinde sona ermektedir. Adaylar başvurularını Üniversitenin internet adresi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Hangi unvanda kaç personel alımı yapılacak

6 Kaloriferci, 2 Sıhhi Tesisatçı, 1 Boyacı, 25 Temizlik Görevlisi, 2 Şoför, 2 Tekniker, 2 Teknisyen, 20 Güvenlik Görevlisi ve 23 Sağlık Teknikeri alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı/engeli bulunmamak.

Vardiyalı çalışabilecek olmak.

Kaloriferci, Sıhhi Tesisatçı ve Boyacı kadroları için En az Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, MEB onaylı ilgili alanda sertifika sahibi olmak, Erkek olmak.

Temizlik Görevlisi kadrosu için En az Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Şoför kadrosu için En az Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, Geçerlilik süresi dolmamış C ve D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Elektronik Haberleşme Teknikeri kadrosu için Önlisans ilgili bölümlerden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Elektronik Haberleşme Teknisyeni kadrosu için Liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 18 – 35 yaş arasında olmak, 5188 sayılı Kanunun 10. maddesinde yer alan şartları taşımak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 cm, Kadınlarda 160 cm boyundan kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla 13 den az olmamak.

Sağlık Teknikeri (Biyomedikal, Radyoloji, Laboratuvar, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Anestezi, Eczane) kadrosu için Önlisans ilgili bölümlerden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.