İŞKUR 5 İlde İEP Başvuruları Devam Ediyor Katılımcılara Günlük 163,59 TL!

İŞKUR 5 İlde İEP Başvuruları Devam Ediyor Katılımcılara Günlük 163,59 TL!

İŞKUR İEP Kapsamında 5 Farklı İlde İş Başı Eğitim Programı Kapsamında Kursiyer Alımı Devam Ediyor. Başvurular İŞKUR dan Yapılacak.

İŞKUR 5 Farklı Şehirde İşbaşı Eğitim Kursalar Açmaya Devam Ediyor. İŞKUR İEP Kapsamında Katılımcılara Günlük İhtiyaçlarının karşılanması için ücret ödüyor.

İŞKUR İEP Nedir?

nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlere işe alacakları kişileri işyerinde belli bir süre gözlemleyerek ve eğitim vererek kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve işe alma konusunda isabetli bir karar verme imkanı sunmaktadır. Bu sayede işverenler ihtiyaç duydukları işgücünü herhangi bir maliyete katlanma zorunluluğu bulunmadan kendileri yetiştirme imkanına kavuşmakta ve doğru işçi bulma olanağı elde etmektedirler.

İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı Katılım Şartları Neler?

İşbaşı eğitim programı en az 2 sigortalı çalışanı bulunan ve Kuruma kayıtlı olan tüm işyerlerinde uygulanabilmektedir. Kamu kurumu olmayan, kamu kurumu teşkilatı içerisinde yer almayan, kısa çalışma ödeneğinden ve ücret garanti fonundan yararlanmayan tüm işverenler programa başvurabilmektedirler.

kur-iepmbasvurulari-basladi.jpg

İŞKUR İEP Katılımcılara Ücret Ödeniyor Mu?

İş arayan statüsündeki vatandaşlara günlük 163,59 TL, öğrencilere 122,69 TL, işsizlik ödeneği alanlara günlük 81,80 TL, Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 179,95 TL cep harçlığı ödenmektedir. Genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından program süresince karşılanmaktadır.

İŞKUR İEP Hangi İllerde Başvuruları Devam Ediyor?

İŞKUR İEP Kapsamında Kırıkkale, Mardin, İstanbul, Düzce ve Kocaeli İllerinde Başvurular devam etmektedir.

İŞKUR İEP Başvuru Ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.