İŞKUR Üzerinden İlk Okul Mezunu 4718 Temizlik Personel Alım İlanı Yayımlandı

İŞKUR Üzerinden İlk Okul Mezunu 4718 Temizlik Personel Alım İlanı Yayımlandı

2024 yılı başlaması ile birlikte artık bakanlıklarda bütçe ve planlamalarını yaptıktan sonra yavaş yavaş personel alımına istihdama yönelik ilanlarını da açıklamaya devam ediyor.

2024 Yılında geçerli olmak kaydı ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Türkiye genelinde çalıştırılmak üzere toplamda 4718 temizlik görevlisi alım ilanları yayımlandı. Alım yapılacak ilanlarda en az ilk okul mezunu olacak adayların, farklı il, kamu ve özel sektör olmak üzere istihdam edilmek üzere personel ilanı yayımlandı. Her yıl farklı kurumlarda çalıştırılmak üzere yayımlanan bu ilanlardan en az ilk okul mezunu seviyesi belirlendi.

Türkiye Genelinde çalıştırılmak üzere alım yapılacak temizlik görevlisi personel alım ilanlarında KPSS şartı aranmaması personeller içine en önemli avantajlar arasında yer alıyor

İŞKUR tarafından yayımlanan bu ilanlarda ilk hedef işsizlikle mücadele kapsamında iş bulamayan bireylerin istihdam sağlanarak işsizlik oranını belirli bir oranda düşürmek. Bu kapsamda alım yapılacak personellerden en az ilk okul şartı aranmaktadır.

İŞKUR 4718 Temizlik Görevlisi Başvuru Şartları Nelerdir?

. Yayımlanan ilanlarda adaylardan beklenen başvuru şartları genel olarak;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • En az ilk okul mezunu olması
 • Temizlik işlerini yapacak durumda olması
 • Görevini yerine getirecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması
 • Kişisel temizliğe özen göstermek
 • 18 yaşından büyük, 40 yaşından küçük olmak
 • Yarı ve tam zamanlı çalışmaya uyum sağlamak.
 • Takım çalışmasına yatkın olmak

İŞKUR Temizlik Görevlisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

İŞKUR Türkiye genelinde yayımlanan temizlik görevlisi alım ilanlarına başvuru yapabilmek için ilk olarak;

 • https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4335 adresine girdikten sonra “MESLEK” yazan kısma “Temizlik Görevlisi” yazdıktan sonra aratın.
 • Bu adımdan sonra Türkiye genelinde arama yapılacağı için başvuru yapacağınız ilin kısmını seçerek başvurunuzu ona göre yapabilirsiniz.
 • Başvuruları karşıladığınız iş ilanına göre tercih yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İlk Kez Başvuru yapacak olan personellerin;

E-devlet sitesine giriş yaptıktan sonra başvurularını tamamlamaları gerekir. Buna göre başvuru sürecinde ilgili ilanlar hakkında bilgi almak için İŞKUR resmî web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. İŞKUR üzerinden sadece Temizlik görevlisi alımları değil farklı meslek gruplarına göre işlerde bulunmaktadır. Güncel olarak İŞKUR resmi web sitesini takip ederek farklı meslek gruplarına göre ayrılmış özel ve kamu kurumlarında görevlendirilecek iş başvurularını yapabilirsiniz.

iskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim.pngiskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim-001.pngiskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim-002.pngiskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim-003.pngiskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim-004.pngiskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim-005.pngiskur-uzerinden-ilk-okul-mezunu-4718-temizlik-personel-alim-006.png

İlanların devamını İŞKUR resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.