Jandarma/Sahil Güvenlik 104 Devlet Personel Alımı Başvuru Ekranı

Jandarma/Sahil Güvenlik 104 Devlet Personel Alımı Başvuru Ekranı

Jandarma ve Sahil Güvenlik tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda en az Lise mezunu 4 unvanda 104 sözleşmeli memur alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları bünyesinde görevlendirilmek üzere KPSS 60 puanla en az lise mezunu 4 unvanda 104 sözleşmeli devlet memuru alımında başvuru ekranı açıldı. Şartlar ve tüm detaylar haberimizde.

Jandarma ve Sahil Güvenlik personel dağılımı

1 Veteriner Hekim, 1 Mütercim Tercüman, 1 Garson ve 101 Hizmetli alınacaktır.

jandarma.jpg

Personel alımında adaylarda aranan ortak nitelikler

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik personel alımı için başvuru zamanı ve şekli

Başvurular 13 Şubat 2022 tarihi saat 23:59’a kadar jandarma ve sahil güvenlik resmi internet siteleri üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Veteriner Hekim kadrosu için Erkek olmak ve Veterinerlik Lisans mezunu olmak.

Mütercim Tercüman kadrosu için Rusça Mütercim ve Tercümanlık, Mütercim-Tercümanlık (Rusça), Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Rusça), Rus Dili ve Edebiyatı, Rus Dili, Rusça-Türkiye Türkçesi Lisans programlarından birinden mezun olmak.

Garson kadrosu için Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otelcilik/Turizm-Otelcilik Ön Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak (Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumlarının Turizm/Otelcilik ve Turizm Bölümü ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Servis Dalında Mezun Olanlar Öncelikle Tercih Edilecektir).

Hizmetli kadrosu için Lise mezunu olmak (Tercihen MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Aile ve Tüketici Bilimleri Alanı Ev ve Kurum Temizliği Kursu belgesine sahip olmak).

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.