Kamu Üniversitesi KPSS 60 Sınavsız 38 Personel Alımı Şartlar

Kamu Üniversitesi KPSS 60 Sınavsız 38 Personel Alımı Şartlar

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesince Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda KPSS 60 puanla sınavsız en az lise mezunu 38 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 8 unvanda sınavsız 38 personel alımında başvurular başladı. Şartlar ve kadrolar haberimizde.

personellll.jpg

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi başvuru süreci

Adaylar başvurularını 22 Mart 2022 tarihine kadar Personel Daire Başkanlığına şahsen veya Balcalı Mah. Çatalan Cad. No:201/1 01250 Sarıçam/Adana adresine posta yoluyla yapacaklardır.

Personel alımında unvan ve sayı dağılımı

5 Büro Personeli, 8 Destek Personeli, 2 Hemşire, 10 Güvenlik Görevlisi, 5 Tekniker, 6 Teknisyen, 1 Psikolog ve 1 Sosyal Çalışmacı alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 60 puan almış olmak, Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Büro Personeli kadrosu için İlgili bölümlerinden Önlisans mezunu olmak.

Destek Personeli kadrosu için Lise mezunu olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, 35 yaşını aşmamış olmak, 5 personel için Erkek olmak.

Hemşire kadrosu için Hemşirelik Lisans mezunu olmak.

Güvenlik Görevlisi kadrosu için İlgili bölüm Önlisans mezunu olmak, Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri bulunmamak, Erkek olmak ve boyu 170 cm den kısa olmamak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Tekniker kadrosu için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Teknisyen kadrosu için İlgili bölümlerden Lise mezunu olmak, Alanında en az 2 yıl deneyimli olmak, 35 yaşını aşmamış olmak.

Psikolog kadrosu için Psikoloji lisans mezunu olmak.

Sosyal Çalışmacı kadrosu için Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum