Kültür ve Turizm Bakanlığı 149 Devlet Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 149 Devlet Personel Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ülke geneli başvuru ile en az lise mezunu olmak üzere 3 unvanda KPSS 55 puanla 149 Devlet Personel alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 81 şehir başvuru KPSS 55 puan ile en az lise mezunu 3 unvanda toplamda 149 Devlet Personel alımı için başvuru ekranı açıldı.

Adaylar için personel alımında başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular 9 Mayıs 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Turizm Bakanlığı hangi unvanda kaç kişi alınmaktadır

82 Temizlik Personeli, 64 Şoför ve 3 Bahçıvan alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak.

Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Şoför alımı için (14 personel) 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Otobüs Kaptanlığı, Otobüs Şoförlüğü (Kaptanlık) bölümlerinden mezun olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak, D sınıfı ehliyete sahip olmak ve En az 6 ay şoför olarak çalışmış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Şoför alımı için (40 personel) Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, D sınıfı ehliyete sahip olmak ve En az 6 ay şoför olarak çalışmış olmak, 40 yaşını doldurmamış olmak.

Şoför alımı için (10 personel) Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak ve En az 6 ay şoför olarak çalışmış olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak.

Temizlik Görevlisi alımı için Lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Bahçıvan alımı için İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olup, bahçecilik/çiçek düzenlemeciliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, 2020 yılı KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.