Milli Eğitim Bakanlığı 750 Eğitim Müfettişi Alımı Resmi Gazete’de

Milli Eğitim Bakanlığı 750 Eğitim Müfettişi Alımı Resmi Gazete’de

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere yazılı ve sözlü sınavla toplam 750 Eğitim Müfettiş Yardımcısı alınacağı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere yazılı ve sözlü sınavla 26 alanda toplam 750 eğitim müfettiş yardımcısı kadrosuna atama yapacak. Tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Adaylar için başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 16 – 27 Mayıs 2022 tarihleri arasında kurum internet adresi üzerinden Online olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak.

Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dahil başvuru son günü itibarı ile 8 yıl ve daha fazla hizmeti bulunmak koşuluyla halen Bakanlık kadrolarında görev yapıyor olmak.

1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak.

Adaylık ve sözleşmeli öğretmenlik süresi dahil başvuru son günü itibarı ile 8 yıl ve daha fazla hizmeti bulunanlardan en az 3 yıl Bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapmış olmak.

Belirtilen 8 yıllık sürenin hesabında resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler ile askerlik hizmetini temel askerlik eğitiminden sonra bakanlığa bağlı eğitim kurumlarında öğretmen olarak yerine getirenlerin bu süreleri birlikte değerlendirilecek.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.