Milli Saraylar Başkanlığı 20 Personel Alımı Başvuru Devam Ediyor

Milli Saraylar Başkanlığı 20 Personel Alımı Başvuru Devam Ediyor

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda yüksek maaşla toplamda 20 personel alınacağı açıklanmıştı.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Milli Saraylar İdaresi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 20 Milli Saraylar Uzman Yardımcısı alınacaktır. Adaylarda KPSS 70 puan şartı aranmaktadır. Başvurular devam ediyor. Detaylar haberimizde.

personel-2.jpg

Milli Saraylar İdaresi ilanına başvuru zamanı ve şekli

Başvurular 14 Şubat 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Hangi bölümden kaç kişi alınacak

1 Hukuk Fakültesi Mezunu, 4 Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu, 3 İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık bölümü mezunu, 2 Restorasyon ve Konservasyon, Sanat Eserleri Konservasyonu ve Restorasyonu, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kimya Mühendisliği, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunu, 10 Müzecilik, Sanat Tarihi, Tarih, Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Türk-İslam Arkeolojisi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, İletişim ve Türk Halkbilimi mezunu.

Uzman Yardımcısı alımında adaylarda aranan şartlar nelerdir

657 sayılı kanunun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak, İlgili bölümlerden Lisans mezunu olmak, 1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2020 ve 2021 yılında yapılan KPSS sınavlarından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.