Tarım Bakanlığı 81 Şehir En Az Ortaokul 5000 İşçi Alımı Yarın Son

Tarım Bakanlığı 81 Şehir En Az Ortaokul 5000 İşçi Alımı Yarın Son

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından Kamu ilan web sayfasında yayımlanan ilanda 5 unvanda 81 il başvuru ile en az ortaokul mezunu toplamda 5000 Devlet İşçi alımı yapılacağı açıklanmıştı.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere geçici kadroda en az ortaokul mezunu 5 unvanda 5000 Devlet İşçisi alımında başvurular yarın sona ermektedir.

Orman Genel Müdürlüğü başvuru son günü ve başvuru şekli

Başvurular yarın (15 Nisan) sona ermektedir. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Tarım Bakanlığı hangi unvanda kaç kişi alıyor

3937 Diğer Orman İşçisi, 500 İtfaiyeci, 280 Aşçı, 183 Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar ve 100 İşletme Elektronik Bakımcısı alınacaktır.

5000 personel alımı için adaylarda aranan ortak başvuru nitelikleri nelerdir

Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını doldurmuş olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Türkiye İş Kurumu Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak.

Diğer Orman İşçisi kadrosu için En az Ortaokul en fazla Lise mezunu olmak, 25 yaşını doldurmamış olmak ve Erkek olmak, 1.67 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmamak.

Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar kadrosu için En az Ortaokul en fazla Önlisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Aşçı kadrosu için En az Ortaokul en fazla Lisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak.

Aşçılık Meslek Kolu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bitirme Belgesi, Yetki Belgesi, Sertifika, Bağımsız İşyeri Açma Belgesi, Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik belgelerinden herhangi biri veya Aşçı (Seviye 4) Mesleki Yeterlilik Belgesi veya Lise, Önlisans, Lisans ilgili bölümlerden mezun olmak, Alanında en az 1 yıl deneyimli olmak.

İtfaiyeci kadrosu için En az Ortaokul en fazla Önlisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, Erkek olmak ve 1.67 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, İlgili bölümlerden Lise veya Önlisans mezunu olmak.

İşletme Elektronik Bakımcısı kadrosu için En az Ortaokul en fazla İlgili bölümlerden Önlisans mezunu olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak ve Erkek olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.