Ticaret Bakanlığı 23 İlde 524 Gümrük Muhafaza Büro Muayene Memuru Alımı

Ticaret Bakanlığı 23 İlde 524 Gümrük Muhafaza Büro Muayene Memuru Alımı

Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ülke geneli başvuru ile 3 unvanda toplam 524 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Ticaret Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere genel başvuru ile 3 unvanda 524 personel alınacaktır. Kadro, unvan, sayı dağılımı ve tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

buro.jpg

Ticaret Bakanlığı personel alımında başvuru süresi ve başvuru şekli

Adaylar başvurularını 15 - 22 Mart 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı kariyer sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Ticaret Bakanlığı unvan ve sayı dağılımı

41 Muayene Memuru, 309 Gümrük Muhafaza Memuru ve 174 Büro Memuru alınacaktır.

Personel alımında adaylarda aranan ortak başvuru şartları

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara sahip olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

Muayene Memuru kadrosuna başvuru için gerekli nitelikler

1 Ocak 1987 ve sonrasında doğmuş olmak, Hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Gümrük Muhafaza Memuru alımında aranan nitelikler

1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olmak, Hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi bölümlerinden Lisans mezunu olmak, Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyunda olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalığı, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılığı, körlüğü, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık kurulu raporu almak (atanmaya hak kazananlardan).

Büro Personeli kadrosuna başvuru için gereken şartlar

Hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme, muhasebe ve finans yönetimi Lisans mezunu olmak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.