Ticaret Bakanlığına Yüksek Maaş 80 Devlet Memuru Alımı Yapılacaktır

Ticaret Bakanlığına Yüksek Maaş 80 Devlet Memuru Alımı Yapılacaktır

Ticaret Bakanlığı tarafından Kamu ilan resmi web sayfasında yayınlanan ilanda ülke geneli başvuru ile ikamet şartsız yüksek maaşla KPSS puan sıralaması yazılı ve sözlü sınav ile toplamda 80 Devlet Memur alımı yapılacaktır.

Kamu ilan resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre Ticaret Bakanlığı bünyesinde merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere ülke geneli başvuru ile ikamet şartsız yüksek maaşla toplamda 80 Ticaret Uzman Yardımcısı Devlet Memuru alınacaktır.

Ticaret Bakanlığı personel alımında başvuru şekli ve süresi

Adaylar başvurularını 15 Nisan 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı Kariyer kapısı internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

Ticaret Uzman Yardımcısı kadrosuna başvuru için gerekli şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin kılavuzda belirtilen bölümlerinden Lisans mezunu olmak.

Yazılı sınav tarihinde geçerli ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, kılavuzda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.