Türk Akreditasyon Kurumu 3 Unvanda 11 Personel Alımı! İkamet Şartı Yok

Türk Akreditasyon Kurumu 3 Unvanda 11 Personel Alımı! İkamet Şartı Yok

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ikamet şartı olmadan en az lise 3 unvanda personel alımı açıklanmıştır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Türk Akreditasyon Kurumu bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 3 unvanda ikamet şartsız 11 personel alınacağı açıklanmıştır.

personel-2.jpg

Türk Akreditasyon Kurumu personel alımında başvuru süreci

Adaylar başvurularını 20 Mart 2022 tarihine kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır.

Hangi unvanda kaç personel alınacaktır

3 İdari Memur, 5 Destek Personeli ve 3 Güvenlik Görevlisi alınacaktır.

Adaylarda aranan ortak başvuru şartları nelerdir

657 sayılı kanunun 48/A maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 2020 yılı KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

İdari Personel alımında;

1 kişi için Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

2 kişi için Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ön lisans programlarının birinden mezun olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

Güvenlik Görevlisi alımı için Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik ön lisans programlarının birinden mezun olmak, Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, özel güvenlik sertifikası ve kimlik kartının son başvuru tarihi itibarıyla en az 6 ay süreyle geçerliliğinin olması, 5188 sayılı Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Koruma ve güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.

Destek Personeli alımı için Lise mezunu olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.