Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Yazılı ve Sözlü Sınavla

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Yazılı ve Sözlü Sınavla

Resmi Gazetede Yayımlanan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli 4 Temizlik ve 1 Programcı alımı İlanı yayımlandı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personel alımı Resmi Gazetede yayımlandı. Sözleşmeli Destek personeli alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Personel Alımı 2022

Resmi Gazetede yayımlanan sözleşmeli personel alımı kapsamında 4 Temizlik personeli ve 1 Programcı toplam 5 kişi alımı gerçekleştirilecektir. Son Başvuru 31 Ocak 2022 tarihi olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Personel Alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 17 Ocak saat 09:00 ile 31 Ocak saat 18:00 kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

yurtdisi-akraba-tolulugu-5-personel-alimi.jpg

Sözleşmeli Personel Alımı İş Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Belirtilen tarihlerde Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 Balgat/Çankaya/ Ankara adresindeki ana hizmet binasına elden veya posta yoluyla yapılacaktır. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Ankara İş İlanları Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları

4 Temizlik personeli alımı için Lise mezunu olmak,2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Tercihen, kamu kurum ve kuruluşlarınca verilen temizlik ve/veya hijyen sertifikasına sahip olmak.
Programcı Alımı için 2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
35 yaşını doldurmamış olmak, Bilgisayar programcılığı önlisans düzeyinde mezun olmak veya ön lisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak, NET/C#/ASP.NET sertifikasına sahip olmak. En az D düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.

Resmi Başvuru Kılavuz Adresi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.