Adli Yargı Mahkemesi KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezun Personel Alımı

Adli Yargı Mahkemesi KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezun Personel Alımı

İlan gov tr resmi internet sayfasında Adli Yargı Mahkemesi tarafından güncel personel alım ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanan ilanda KPSS ve üst şartı olmadan en az ilkokul mezunu olmak üzere personel alınacağı açıklanmıştır.

Adalet Bakanlığına bağlı Uşak Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere bilirkişi tercüman alınacaktır. Başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Uşak Adalet Komisyonu personel alımı için başvuru şekli ve süresi.

Adaylar başvurularını 1 - 31 Ekim 2022 tarihleri arasında Uşak Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına şahsen yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatı Cumhuriyet Başsavcılıklarında Savcılık ve Ceza Mahkemelerinde Almanca, İngilizce, Fransızca, Flamanca, Kırmanca, Sorani, Zazaca, Peştuca, Afganca, Çeçence, Felemenkçe, Arnavutça, Danimarkaca, Sırpça, Hollandaca, Norveçce, Romence, Danca, sığınmacı (Afganistan ve Suriye uyruklu), Kürtçe, Bulgarca, Rusca, İspanyolca, Yunanca, Kazakca, Azerice ile sağır ve dilsizler için işaret dili analında Tercüman listesi düzenlenecektir.

Tercüman Bilirkişi kadrosu için adaylarda aranan başvuru nitelikleri nelerdir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak, En az İlkokul mezunu olmak, Başvuru tarihinde 18 yaşım tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak, Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olmak, Komisyonun yargı çevresinde oturmak veya mesleki faaliyetini icra etmek, Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmamak

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.