Almanya’ya 2000 Euro Maaşla 7.200 Personel Alımı Başvuru Ekranı

Almanya’ya 2000 Euro Maaşla 7.200 Personel Alımı Başvuru Ekranı

Salgın döneminde personel azaltmaya giden Almanya'da Havaalanlarında ortaya çıkan personel açığını kapatmak için farklı branşlarda personel alımı için başvuru süreci başladı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

Almanya Federal Çalışma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre hava alanlarında istihdam edilmek üzere alınacak işçiler için başvuru ve inceleme sürecinin hızlandırılacağı belirtildi.

Almanya’da Havaalanları için eleman temininde zorluk yaşanmasından sonra, birkaç haftadan fazla süren başvuru ve inceleme süreleri geriye çekiliyor.

Almanya Havaalanları hangi branşlarda personel alımı yapılacak

Uçak taşıyıcısı, Bagaj yükleyicisi, Şoför, Kalifiye yükleme personeli, Yer hizmetleri uzmanı, Yer hizmetleri personeli, Müşteri hizmetleri, Check-in personeli gibi birçok branşta eleman alınacaktır. İşe alınacak personeller için en az 2.000 Euro maaş ödeneceği belirtiliyor.

Personel alımlarında adaylarda aranan nitelikler

Uçak işleyicisi kadrosu için Almanca konuşma ve yazma bilgisine sahip olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Kalifiye yükleme personeli kadrosu için Tamamlanmış teknik veya ticari mesleki eğitim, ortaokul mezuniyeti, Çok iyi derecede Almanca ve iyi derecede sözlü ve yazılı İngilizce bilgisi, B sınıfı ehliyet, İyi derecede Bilgisayar kullanma becerilerine sahip olmak.

Bagaj taşıyıcısı kadrosu için Almanca konuşma ve yazma bilgisi, B sınıfı ehliyet aranıyor.

Otobüs şoförü kadrosu için D/DE sürücü belgesi ve geçerli sürücü belgesine sahip olmak, BKRFQG'ye göre temel yeterlilik 95 puan almış olmak, İyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve temel İngilizce bilgisine sahip olmak.

Müşteri hizmetleri personeli kadrosu için Tamamlanmış mesleki eğitim, Farklı müşteri odaklılık ve sosyallik, İyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve İngilizce bilgisi, PC uygulamalarını kullanma bilgisine sahip olmak.

Yer hizmetleri uzmanı kadrosu için Tamamlanmış teknik veya ticari mesleki eğitim, Ortaokul mezuniyeti, Çok iyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve İngilizce bilgisine sahip olmak, B sınıfı ehliyete sahip olmak, İyi PC kullanıcı becerilerinin yanı sıra ekran ve vardiyalı çalışmaya uygun olmak.

Check-in personeli kadrosu için Tamamlanmış mesleki eğitim veya eşdeğer eğitim seviyesinde olmak, İyi derecede sözlü ve yazılı Almanca ve İngilizce bilgisine sahip olmak, PC kullanıcı becerileri, B sınıfı ehliyete sahip olmak.

Frankfurt Havalimanı başvuru sitesi.

Münih Havalimanı başvuru sitesi.

Düsseldorf Havalimanı başvuru sitesi.

Yer hizmetleri başvuru sitesi.

Berlin Havalimanı başvuru sitesi.

Hamburg Havalimanı başvuru sitesi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.