Asgari Ücret 5.200 TL Olsun Sendika Asgari Ücret Talebini Açıkladı

Asgari Ücret 5.200 TL Olsun Sendika Asgari Ücret Talebini Açıkladı

Asgari Ücret Görüşmeleri Aralık Ayında Başlayacak. Sendikalardan Asgari Ücret Talepleri Gelmeye Başladı. Asgari Ücret 5200 TL Olmalıdır.

Asgari Ücret Görüşmeleri Ne zaman başlayacak? Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret açıklamaları yapılmaya devam ediyor.

Hükümetten Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı asgari ücret açıklamasında çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Asgari ücret tarihinde görülmemiş bir zam yapmayı hedefliyoruz dedi.

Çalışma Bakanı Asgari Ücret Sunumu Gerçekleştirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Asgari ücret ve 3600 Ek gösterge konularında yapmış oldukları çalışmaları Cumhurbaşkanına sunum şeklinde bilgi verdi. Bakan Bilgin Anket şeklinde asgari ücret konusunda bir çalışma yaptıklarını aktardı.

asgari-ucret.jpg

Asgari Ücret Görüşmeleri Ne Zaman Başlayacak?

Asgari ücret tespit komisyonu tarafından 2022 yılı için çalışanlara ödenecek asgari ücret tutarının belirlendiği görüşmeler aralık ayında başlayacaktır.

Asgari Ücret Artışı Ne Kadar Olacak?

Hükümet ve sendikaların asgari ücret çalışmalarının sonuna gelinirken şimdiye kadar hükümet tarafından herhangi bir teklif dile getirilmedi. Sendika tarafından talep edilen İlk rakam DİSK tarafından 5200TL olması yönünde bir teklif dile getirildi. Uzmanlara göre mevcut asgari ücretin yaklaşık %30 oranında bir artış yapılması yönünde görüş birliği olduğu belirtiliyor.
Mevcut Asgari ücret bürüt 4 bin 203 lira 56 kuruş. Net 2 bin 825 lira 90 kuruş.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.