Asgari Ücrete Zam

Asgari Ücrete Zam

Asgari ücrete zam ne zaman yapılacak? Asgari ücret enflasyona karşı zayıf düştükçe Hükümet de asgari ücreti arttırıyor. Çünkü ülkemizde asgari ücret zammı çok önem arz eden bir konu ve bu maaşla geçimini yapan çocuk bakan kira veren insan...

Asgari Ücrete Zam

Asgari ücrete zam ne zaman yapılacak? Asgari ücret enflasyona karşı zayıf düştükçe Hükümet de asgari ücreti arttırıyor. Çünkü ülkemizde asgari ücret zammı çok önem arz eden bir konu ve bu maaşla geçimini yapan çocuk bakan kira veren insan sayısı milyonları buluyor.

Asgari ücret temmuz zammı büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor. Asgari ücretle maaş alanlar asgari ücret zammı ne zaman şeklinde sorgular yapıyor. Asgari ücret zammı için gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’de. Bakan Bilgin, asgari ücret zammı ile ilgili çalışmaların hazır olduğunu duyurdu. Asgari ücret zammının toplam net maaşı 500 dolar seviyesine yükseltmesi bekleniyor.

Bakan Bilgin Önemli Açıklamalarda Bulundu

Bakan Bilgin, Asgari ücretten vergi alınmamasının büyük bir atılım olduğunu ifade etti ve bunun Rahmetli Ecevit’in hayali olduğunu dile getirdi. Devletin de emekçilerin ve emeğin yanında durduğunu hatırlatan bakan Bilgin Temmuz ayında asgari ücret zammı konusunda çalışmaların bittiğini ve bu maaşın 500 dolar bandında olacağı yönünde çalışmaları ve düzenlemeleri yapacaklarını duyurdu.

Asgari Ücret ve Mutfak Masrafı

Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu 2022 Ocak ayına ait asgari geçim endeksi sonuçlarına göre, Türkiye’de 4 kişilik bir ailenin ortalama gıda ve barınma harcamaları toplamı 4.240,73 TL olarak tahmin edilmiştir. Ailenin aylık gıda harcaması toplamı ise 2.918,43 TL olmuştur. Bu verileri baz alarak, 2023 yılında enflasyon oranında bir artış olacağını varsayarsak, Türkiye’de 4 kişilik bir ailenin mutfak masrafının yaklaşık 5.000-7500 TL civarında olabileceğini tahmin edebiliriz. Ancak bu tahmin kesin değildir ve değişkenlik gösterebilir. Asgari ücretin 500 dolar bandına yükselmesi ile mutfak masrafları rahatlıkla karşılanabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.