Asgari Ücretle Çalışan Maaşları Haciz Edilemeyecek TKBB Karar Aldı

Asgari Ücretle Çalışan Maaşları Haciz Edilemeyecek TKBB Karar Aldı

Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yeni Aldığı Kararla; Asgari Ücretle Çalışan Kişilerin Borçları Dolayısıyla Maaşlarına Haciz İşlemi Uygulamayacak.

TKBB'den Dar Gelirliye Müjde! Asgari Ücretlinin Maaşına Haciz Gelmeyecek.

TKBB: Asgari Ücretli Çalışanın Maaşı Haczedilmeyecek.

TKBB Yönetim Kurulu Başkanı İkram GÖKTAŞ yaptığı açıklamada ülkenin refah düzeyinin yükseltilebilmesi için gerekli ekonomik hedeflere ulaşmayı amaçlayan katılım bankacılığının, sosyal finans konusunda üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini kaydetti.

asgari-ucretliye-mujde.jpg

Asgari Ücretlinin Maaş ve Sosyal Yardımına Haciz ve Teminat Yok

Göktaş açıklamasında asgari ücretli olarak çalışan veya aylığı asgari ücretin de altında olan vatandaşların hesaplarına yatan aylıklarına ve sosyal yardımlarına haciz ya da teminat uygulanmayacağını açıkladı.

TKBB'ye Hangi Bankalar Üye?

TKBB Yönetim Kurulu Başkanı ve Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş'ın; asgari ücretli ve daha az aylıklı vatandaşların maaş ve sosyal yardımlarının haczedilemeyeceği yönündeki açıklaması sonrası TKBB'ye hangi bankaların üye olduğu merak edilmekte. TKBB üye bankalar şöyle; Albaraka Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası. İlgili bankalar asgari ücretlinin maaş ya da sosyal yardımlarına haciz ya da teminat uygulayamayacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.