Gençlik Ve Spor Bakanlığı (GSB) 4147 Memur Alımı Başvuru Sonuç Ekranı

Gençlik Ve Spor Bakanlığı (GSB) 4147 Memur Alımı Başvuru Sonuç Ekranı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından daha önce resmi gazetede yayınlanan ilanda 4147 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. Ülke geneli başvuru en az lise KPSS 60 puanla alınacak olan personeller için başvuru sonuçları açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Resmi Web sayfasında yayınlanan duyuruya göre 4147 memur alımında başvuru sonuçları belli oldu. Buna göre atanmaya hak kazanan adaylar nereye nasıl başvuracak ve hangi belgeleri teslim edecek haberimizde yer almaktadır.

Ataması yapılanlar için başvuru tarihleri.

İlan edilen kontenjan sayısına girerek yerleştirilen ve atanmaya hak kazanan asil adaylar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine 10 - 12 Ekim 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde gerekli belgeleri teslim edeceklerdir.

Adaylardan istenen belgeler nelerdir.

a) Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve adres bilgilerine ilişkin yazılı beyan.

b) Büro Personeli için; Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi için; Üniversitelerin ön lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri ile bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş bölümlerinden mezun olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi.

Destek Personeli (Temizlik) için; Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi.

c) Yerleştirme belgesinin internet çıktısı.

ç) Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyan.

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair yazılı beyan.

e) Yazılı özgeçmiş.

f) Son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf.

g) Adli sicil kaydına ilişkin yazılı beyan ve e-Devlet portalından alınmış doğrulama kodlu belge.

h) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan.

ı) Varsa SGK hizmet dökümü.

i) Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında tam zamanlı olarak görev yapmakta iken kurumlarınca sözleşmesi feshedilen ya da sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların, bir yıllık bekleme süresini doldurdukları ile ilgili önceki kurumlarından alınmış onaylı hizmet belgesi.

j) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna atanan adaylar için ayrıca;

- Geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartı,

- Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18’inci maddesinde belirtilen ve 26/6/2021 tarihli ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli son 1 (bir) yıl içerisinde alınmış sağlık kurulu raporu. (15 Eylül 2021 ve sonrası tarihli sağlık kurulu raporu)

Adaylar başvuru sonuçlarını (Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı) Başvurularım – Değerleme Sonuçları başlığı altından öğrenebileceklerdir.

Sonuç ekranı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.