Muğla Büyükşehir KPSS 50 Puan Devlet Personel Alımı Resmi Gazete’de

Muğla Büyükşehir KPSS 50 Puan Devlet Personel Alımı Resmi Gazete’de

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda KPSS 50 puanla devlet personel alınacağı açıklandı. Personel alımı Lise-Önlisans mezunlarından olmak üzere ikamet şartsız yapılacaktır.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 25 devlet personeli alınacaktır. Alınacak personeller 20 İtfaiye Eri ve 5 Zabıta Memuru olarak görev yapacaklardır. Personel alımında ikamet şartı olmayıp KPSS 50 puan şartı vardır

Muğla Büyükşehir personel alımında nereye ve ne zaman yapılacak.

Başvurular 25 – 27 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No:3 Menteşe/MUĞLA adresine şahsen yapacaklardır.

İtfaiye Eri kadrosu için (20 kişi) Lise mezunu olmak, Erkek olmak, En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almış olmak, 1.67 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Zabıta Memuru kadrosu için (5 personel) İlgili bölümlerden önlisans mezunu olmak, En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak, 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak, Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.