Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 3. Dönem Atama Kurası Resmi Gazete’de

Sağlık Bakanlığı 2022 Yılı 3. Dönem Atama Kurası Resmi Gazete’de

Sağlık Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda 2022 yılı 3. Dönem atama kurası yapılacağı açıklanmıştır. Yapılacak olan atamalar noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere kura ile personel alınacaktır. Alınacak personeller Eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman tabip ve tabip kadrolarına yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı personel alımında başvuru şekli ve başvuru süresi.

Başvurular 23 - 29 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden elektronik olarak yapacaklardır.

İlk defa ve yeniden atama için başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru nitelikleri nelerdir.

657 sayılı kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler, Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş ve en geç 29 Eylül 2022 Perşembe günü saat 18:00’e kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından diploma uzmanlık tescilleri yapılmış olan uzman (TUTG) ve uzman diş tabipleri,

Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar, 5335 sayılı Kanun’un 30 uncu maddesi, 5947 sayılı Kanun’un 18 inci maddesi kapsamında, emekli olan tabip ve uzman tabipler Bakanlık ve Bağlı Kuruluş kadrolarını tercih ederek başvurabilirler.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum